Paykasa İçin Nasıl Ödeme Yapabilirim?

Paykasa İçin Nasıl Ödeme Yapabilirim?

Paykasa, ön ödemeli sanal kartlardan bir tanesidir. Binlerce insan tarafından kullanılmakta ve her geçen gün kullanım alanı da genişlemektedir. Kullanım sıklığının yanında bir de kullanılırken herhangi bir zorluk yaşatmaması da paykasanın tercih edilirliğini arttırmaktadır. Özellikle internet dünyasında yapılan alışverişlerin artması, ödeme seçeneklerinin kısıtlı olması, kişileri paykasaya yönlendirmektedir.

Paykasanın binlerce kişi tarafından tercih edilme nedenlerinden bir tanesi kolay olmasıdır. 18 yaşından büyük her kullanıcının kolaylıkla anlayabileceği bir sisteme sahiptir. Birkaç dakika içinde üye olup kolayca birçok alanda kullanabilmeniz mümkündür.

Paykasa İçin Nasıl Ödeme Yapabilirim?

Paykasa için ödeme yapmak isteyenler öncelikle hangi firmadan paykasa alacaklarına karar vermeliler. Tercih ettiğiniz firmanın adresine gidip doğrudan orijinal üye formunu doldurmanız gerekmektedir. Üye formu içerisinde size ait bilgiler için yer bulunmaktadır. Adınız, soyadınız, cep telefonu numaranız, mail adresiniz gibi birçok bilgiyi eksiksiz şekilde girmeniz istenmektedir.

Üye olduğunuzu aktive ettiğiniz zaman sistem size seçenek sunacaktır. Paykasa bünyesinde farklı bakiyeler bulundurmaktadır. Bu bakiyelerden herhangi birini satın almanız mümkündür.

Hangi paykasa kartını tercih ederseniz tıklamalı ve başvurunuzu yapmalısınız. Sonrasında sistemin size göndermiş olduğu hesap numarasına para yatırmalı, onay almalısınız. Onayı aldıktan sonra kart artık sizin olacaktır.

Paykasa İle Para Yatırma

Paykasa üyeliğinizi tamamladıktan sonra kartınızda bulunan bakiye ile dilediğinizi yapabilirsiniz. Bu işlemi yaparken kart limitinizi aklınızda bulundurmalısınız. İnternet alışverişleri, oyunlar, bahisler gibi birçok alanda paykasa kart kullanılabilmektedir.

Ödeme yapmak istediğinizde ise sitenin paykasa kabul edip etmediğine dikkat etmelisiniz. Paykasa kabul ediliyorsa paykasa kısmına tıklayarak ödemek istediğiniz meblağı belirtmelisiniz. Sonrasında 16 haneli pin kodunuzu girmeli ve parayı yatırmalısınız. Para kısa süre içerisinde geçiş yapacaktır.

Paykasaya Tekrar Yükleme Yapılır mı?

Paykasa kart ile ilgili merak edilen birçok unsur bulunmaktadır. Bu unsurlardan bir tanesi de yüklemelerdir. Bir kez aldığınız paykasa kartın, başka bir sefer yeniden yüklenip kullanılmadığını bilmelisiniz. Herhangi bir yükleme yapmak mümkün değildir. Aynı şekilde herhangi bir ikinci kullanım hakkı da bulunmamaktadır. Tek seferde kolayca kullanmanız mümkündür.